ilość rzeczy: 0 kwota do zapłaty: 0.00 zł
Login Hasło
Zaloguj się Przypomnij hasło | Zarejestruj się

Familiada – zasady

1. Udział w familiadzie może wziąć każdy kto ukończył 18 lat.

2. Liczba drużyn uczestniczących w Familiadzie oraz liczba osób w poszczególnych drużynach jest nielimitowana.

3. Podczas trwania Familiady jej uczestnicy nie mogą korzystać z telefonów oraz innych urządzeń elektronicznych (w przypadku chęci skorzystania z telefonu należy odejść od stolika przy którym siedzi dany uczestnik gry)

4. Prowadzący zadaje 20 pytań, na które uprzednio odpowiadała grupa 100 ankietowanych. Ankiety są przeprowadzane na profilu Facebook: PubQuiz.pl

5. Na karcie odpowiedzi do każdego zadanego przez prowadzącego pytania należy wytypować 5 odpowiedzi.

6. Na pierwszym miejscu (ramka oznaczona kolorem zielonym) należy wpisać odpowiedz, którą zdanie graczy ankietowani wskazywali najczęściej. A) Jeżeli gracze wskazali taka sama odpowiedz jak ankietowani jest ona warta 2 punkty. B) Jeżeli gracze wskazali inną odpowiedz ale będzie ona wśród pozostałych czterech jest ona warta 1 punkt. C) Jeżeli gracze wskazali odpowiedz, której nie ma wśród pięciu przeczytanych przez prowadzącego oznacza to 0 punktów

7. Pozostałe odpowiedzi (cztery) bez względu na kolejność jeżeli zgadzają cie z odpowiedziami ankietowanych są warte (wszystkie) po 1 punk.

8. Punkt nie przysługuje za odpowiedz tylko wtedy gdy nie zgadza się z żadną odpowiedzią dotyczącą tego pytania przeczytaną przez prowadzącego.

9. Za jedno pytanie można maksymalnie zdobyć 6 punktów a w całej Familiadzie 120

10. Prowadzący wylania drużynę zwycięską poprzez szukanie drużyny z największą liczbą punktów. Zaczynając od maksymalnej (120) potem obniżając o 10 punktów, a od 80 o jeden punkt.

11. Wygrywa drużyna, która uzyska największą liczbę punktów, a następnie miejsca przypadają drużynie z drugim i z trzecim wynikiem.

12. Prowadzący musi sprawdzić karty trzem pierwszym drużyna pod kątem poprawności.

13. W przypadku gdyby dwie lub więcej drużyn miało tyle samo punktów przewidziana jest dogrywka. Polega ona na tym, że prowadzący sprawdza liczbę odpowiedzi punktowanych za dwa punkty i ta drużyna, która będzie miała ich więcej zwycięża


© PubQuiz.pl 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone.