Koszyk

Kwota 0,00 

Zobacz koszykPodsumowanie

Mistrzowie przy mikrofonie: ligowe rozmówki przed Finałem

Przed Finałem podpytaliśmy kilka drużyn z Ligi PubQuiz o sezon, przygotowania i finałowe nastroje. Wyszło trochę sportowo, trochę zakulisowo, a momentami całkowicie absurdalnie. Pisownia oryginalna, ploteczki półoficjalne. Zachęcamy do lektury!

Paradoks Pierogów - Zwycięzcy Finału 24/25 (OPEN)

Jaki to był sezon ligowy dla Waszej drużyny? Czy udało się spełnić oczekiwania

Zapisaliśmy się dopiero pod koniec stycznia, więc mieliśmy trochę do nadgonienia, ale ostatecznie awans do finału udało się wywalczyć bez stresu. Jedenaste miejsce w tabeli może nikogo nie przestraszy, ale graliśmy bez wielkiej spiny, do tego średnio w składzie poniżej 6 osób, a i paru wysokich czterdziestek nie zgłosiliśmy.

Czy wybieracie się podobnym składem jak rok temu

Mistrzowski skład był klecony nieco na ostatnią chwilę, w tym roku stawiamy na zgranie, wracają zatem nieobecni ostatnio Emil i Mikołaj a zespół uzupełni Tomek, który grał z nami na poprzednim finale.

Jakie macie cele na tegoroczny Finał?

Godna obrona mistrzowskiego tytułu.

Paluszki Żerańskie - Zwycięzcy Finału 24/25 (SZÓSTKI)

Jaki to był sezon ligowy dla Waszej drużyny? Czy udało się spełnić oczekiwania?

W zasadzie większych oczekiwań poza spokojnym awansem do finału nie było, udało się awansować bez spiny i mimo rozprężenia po wygranym finale, co nas napawa umiarkowanym optymizmem.

Czy wybieracie się podobnym składem jak rok temu?

Tak, zwycięskiego składu się nie zmienia 🙂

Jakie macie cele na tegoroczny Finał?

Cele na finał mamy rozbieżne: od żadnych, poprzez „nie zbłaźnić się” do Top5 – zależy kogo zapytać.

Czarne Żmije - Zwycięzcy Ligi 25/26 (OPEN)

Co było kluczem do wygrania ligi?

Kluczem do wygrania ligi były udane wzmocnienia składu, które sprawiły, że niestraszna była nam większość pytań. Doskonale uzupełnialiśmy się wiedzowo, do tego na każdym quizie frekwencja była bardzo dobra. Coś czujemy, że pomogły nam również duże ilości zjedzonych draży podczas quizów 🙂

Był moment w sezonie, kiedy poczuliście, że zwycięstwo jest już pewne, albo że może wymknąć się z rąk?

Poczuliśmy, że zwycięstwo jest już pewne ok. 2 tygodnie przed końcem ligi. Wiedzieliśmy, że nasza przewaga jest na tyle duża, a czasu do końca na tyle mało, że rywale już nas nie dogonią. 

Planujecie jakieś specjalne przygotowania przed Finałem Głównym?

Nie planujemy systemu specjalnych przygotowań do Finału i stawiamy na dotychczasową wiedzę.

Latte Bianco - Zwycięzcy Ligi 25/26 (SZÓSTKI)

Co było kluczem do wygrania ligi?

Więc pytacie co było kluczem do wygrania ligi… Zawsze będę powtarzał – po pierwsze Latte, po pierwsze Bianco. Nie no, tak bez żartów to była to siła przyjaźni. Przyjaźni wewnątrz naszej ekipy jak i z drużynami Lekka Jazda Witolda, skąd wypożyczaliśmy jeden z kluczowych elementów mojej układanki – Czeladnika z Kowar, czyli Matiego.

Sukcesu nie byłoby też bez szczypty piękna w postaci regularnie grających z nami Julki czy Oli z najlepszej żeńskiej drużyny w kraju – WIDZIELIGO.

Pojedyncze występy z wyżej wymienionych teamów też były nieocenione, ale gad dejm w tym wszystkim nie chodziło o pompowanie wyników tylko o to, że się wszyscy kurcze blaszka badzo lubimy. No, a kapitan Latte serio wolałby umrzeć niż zdradzić przyjaciół.

Był moment w sezonie, kiedy poczuliście, że zwycięstwo jest już pewne, albo że może wymknąć się z rąk?

Słuchajcie, czy wygramy czy przegramy jeden ch… no wiadomo. Zaczęliśmy od pozycji lidera, potem jak pisali co niektórzy szorowaliśmy po środku pierwszej dziesiątki, ale no na koniec KAŻDY TO POWIE LATTE W KORONIE. Nie będę ukrywał, że w ostatnim tygodniu zacząłem wierzyć, że może się uda i jestem turbo szczęśliwy, że tak to się skończyło.

Planujecie jakieś specjalne przygotowania przed Finałem Głównym?

Jasne. Mamy jedną kluczową zmianę – zamierzamy przyjść trzeźwi na ten finał. Trzymajcie kciuki żeby się udało.

A tak po za tym to przygotowujemy razem z przyjaciółmi ze Zdupy strefę kibica, a osobiście wróciłem do treningów pięściarskich, bo podobno w tym roku dogrywką ma być boks birmański w małych rękawicach, no i oczywiście klatka rzymska. Mam nadzieję, że to się potwierdzi.

Tajna Fundacja - Zwycięzcy Finału Regionalnego 25/26 (OPEN)

Jak oceniasz Finał Regionalny? Mam na myśli samo wydarzenie oraz to, jak Twojej drużynie na nim poszło?

Przede wszystkim, chciałbym pochwalić organizację wydarzenia. Finał przebiegł bardzo sprawnie, dużo sprawniej niż dwa finały krajowe, na których byłem. W pytaniach obyło się bez kontrowersji, na co wskazuje fakt, że w naszym lokalu nie było ani jednego protestu. 

Co do postawy naszej drużyny, myślę że wszyscy byliśmy trochę rozczarowani, że nie udało się nam zakwalifikować na Finał Główny z tabeli ligowej. Naszym celem na Finał Regionalny było więc zdobycie Dzikiej Karty i cel ten udało się zrealizować z nawiązką. Pytania nie były proste, w paru momentach “weszły” nam odpowiedzi, których nie byliśmy pewni, w kilku miejscach przekombinowaliśmy, zmieniając dobrą odpowiedź na złą.

Myślę jednak, że zagraliśmy dobry quiz i pokazaliśmy na co nas stać. Pragnę również pogratulować ekipie Śpiewających Fortepianów, która przez cały finał walczyła z nami jak równy z równym, ostatecznie tracąc do nas tylko jeden punkt.

Jako drużyna mamy długą historię lokalnej, sportowej rywalizacji z ekipą Fortepianów, tym bardziej cieszy że spotkamy się również w Bydgoszczy. 🙂

Planujecie jakieś przygotowania przed nadchodzącym Finałem?

Przed Finałem Regionalnym mieliśmy małe “zgrupowanie” razem z zaprzyjaźnioną drużyną z Ligi Szóstek, w formie house quizu u naszych przyjaciół z drużyny. Chodziło jednak bardziej o wspólną zabawę przy grillu i integrację, niż jakieś wielkie przygotowania. 

Pubquiz, a szczególnie jego finały, mają to do siebie, że trudno się na nie jakoś szczególnie przygotować. Znamy swoją wartość i mocne strony, wiemy na co nas stać jako drużynę, a reszta to zawsze trochę kwestia szczęścia i tzw. dyspozycji dnia.

W ostatnich tygodniach odpuściliśmy regularne granie pubquizów, nie licząc Finału Regionalnego. Dzięki temu do Bydgoszczy przyjedziemy wypoczęci, z oczyszczonymi głowami.

To na koniec, z jakimi oczekiwaniami przyjedziecie?

To był dla nas bardzo trudny sezon. W ciągu ostatniego roku mieliśmy w drużynie prawdziwy baby boom, który wyeliminował nam z regularnego grania kilka osób, które wielokrotnie stanowiły o sile drużyny.

Wiele quizów ligowych w tym sezonie musieliśmy przez to grać w 6-7 osób, często z udziałem gości, którym też pragnę w tym miejscu podziękować. Myślę że po takim sezonie sam udział w Finale Głównym jest już sporym osiągnięciem. Przyjeżdżamy bez presji oczekiwań, w niemal najmocniejszym składzie jakim obecnie dysponujemy.

Chcemy zagrać dobry quiz oraz fajnie się bawić. W poprzednich latach pokazywaliśmy już, że stać nas na wysokie lokaty na Finale Głównym. Myślę że przy odrobinie szczęścia do pytań i z chłodnymi głowami, jesteśmy w stanie trochę namieszać. 🙂

Widzieligo - Zwycięzcy Finału Regionalnego 25/26 (SZÓSTKI)

Jak oceniasz Finał Regionalny? Mam na myśli samo wydarzenie oraz to, jak Twojej drużynie na nim poszło.

Finał Regionalny, już drugi w naszym wykonaniu, był pełen falujących emocji, które raz unosiły nas ku pewności siebie, to znów zniżały ku utracie nadziei. Poszło nam nadspodziewanie dobrze (nie wszyscy na nas stawiali!), ale dzięki mentalnemu wsparciu najwierniejszych kibiców udało nam się zdobyć najwyższą lokatę w nadwiślańskiej krainie.

Planujecie jakieś specjalne przygotowania przed Finałem Głównym?

Przygotowywałyśmy się cały rok: rozpoczęłyśmy zgrupowaniem przedligowym na Podkarpaciu, potem regularne gry ligowe oraz międzydrużynowa integracja. Pełne inspiracji oraz zaopatrzone w bagaż doświadczeń, lekcji wyniesionych z pozostawania “zawsze obok” poprawnej odpowiedzi oraz wspierających zawodników pozyskanych na piękne oczy uważamy, że jesteśmy najlepiej przygotowane. Najlepiej ze wszystkich czy najlepiej jak można było – to się okaże.

To na koniec, z jakimi oczekiwaniami przyjedziecie

Oczekujemy szampańskiej zabawy, pytań dziewczyńskich, pogaduszek z przyjaciółmi. Jak przystało na najlepszą Femidrużynę dumnie reprezentującą Wrocław (po zwycięstwo!!!) i lokal Lewitacja, oczekujemy również wieńczącego wszystko karaoke.

Poznaj lepiej naszych graczy!

Chcesz lepiej poznać nasze drużyny? W takim razie sprawdź analizę statystyczną od Piotrka, a także zapoznaj się z analizą BetQuiz, która pozwoliła na ocenienie szans każdej z ekip!