Jak można zapisać się na PubQuiz?

Zapisy prowadzi prowadzący w miejscu odbywania się quizu na kilkanaście minut przed rozpoczęciem zabawy. Zachęcamy jednak zarezerwowanie sobie wcześniej stolika w lokalu, aby mieć pewność, że wygodnie sobie usiądziecie. Rezerwacje przyjmuje lokal, a nie prowadzący.

Ile wynosi wpisowe do gry?

Aktualnie istnieją dwa progi cenowe: 13 i 15 zł. Aby kupić bilet za 13 zł (lub mniej, wliczając zachowane zniżki grupowe), należy zakupić bilet online NA PONAD 24 GODZINY przed PubQuizem. Kupując bilet NA MNIEJ NIŻ 24 GODZINY przed grą, np. u prowadzącego, obowiązująca stawka za bilet wyniesie 15 zł.

W jaki sposób mogę opłacić wpisowe na PubQuiz?

Wpisowe możesz opłacić bezpośrednio w lokalu, płacąc gotówką prowadzącemu lub skorzystać z opcji płatności online poprzez naszą stronę SKLEPU. Za zakup większej liczby biletów naliczane są rabaty (opcja dostępna tylko przy płatności przez stronę).

UWAGA – zakup biletu online nie jest równoznaczny z rezerwacją miejsca w lokalu –  w tej sprawie skontaktuj się z konkretnym lokalem!

Ile osób może być w moim zespole?

Liczba osób w każdej z drużyn jest nieograniczona, można także startować samemu. Najczęściej drużyny pojawiają się w składach 4-7 osobowych.

Co mogę wygrać w PubQuizie?

W każdej rozgrywce do wygrania są 4 nagrody. Pierwsze trzy przyznawane są za pozycję w tabeli, natomiast o czwartej decyduje wynik dogrywki, która odbywa się na każdym quizie. Zawsze nagrodami jest pula pieniężna z wpisowego (2zł od każdego uczestnika), kolejna, lecz pomniejszona pula (1zł od każdego uczestnika), a także nagrody “na barze”, indywidualnie w każdym lokalu, najczęściej wódka, whisky lub piwa.

Ile trwa PubQuiz?

Jedna rozgrywka trwa najczęściej od 1.5 do 2 godzin – jest to jednak zależne od danego prowadzącego, a także ilości osób. (Większa liczba osób powodować może np. tłok w przerwie między kategoriami, co nieznacznie opóźnia rozgrywkę.)

Jakiego rodzaju pytań mogę spodziewać się na quizie?

Pytania dotyczą niemalże każdej dziedziny. Każdego dnia przygotowujemy dla Was inny zestaw pytań, tak aby one nigdy się nie powtarzały. Podczas 9 kategorii każdy znajdzie coś dla siebie. Przykładowe kategorie to np. filmy, teledyski, wiedza z obecnych wydarzeń na świecie, literatury, czy geografii. 3 kategorie zawsze są w formie multimedialnej, tak aby urozmaicić rozgrywkę.

Czy istnieją stałe zasady dla niejednoznacznych kategorii i pytań?

  1. W przypadku gdy odpowiedzią jest tytuł filmu lub gry (który jest tytułem całej serii) nie trzeba podawać numeru serii lub podtytułów (chyba, że w pytaniu wyraźnie jest o to prośba).
  2. W przypadku pytań o osoby – jeśli w pytaniu nie jest wskazane konkretnie czy chodzi o imię, nazwisko czy oba – wtedy wystarczy zapisać samo nazwisko. Wyjątkiem są pytania, w których treści pojawia się konkretna prośba – podaj imię, podaj imię i nazwisko, podaj pseudonim itp.
  3. Covery – należy podać wykonawcę oryginału.
  4. Quizowy Wąż – każda kolejna odpowiedź zaczyna się literą, którą kończyła się odpowiedź poprzednia.

Co zrobić, jeżeli inna drużyna ściąga?

Po prostu zwróć im uwagę i nakaż zaprzestania ściągania. Jeżeli to nie zadziała, koniecznie daj znać o całej sytuacji prowadzącemu. Nie czuj się jako ktoś, kto “kabluje” – to Twoje pełne prawo, aby zwrócić uwagę na drużynę, która oszukuje.

Czy rozgrywka opisana jest regulaminem?

Tak, oczywiście i znajdziesz go tutaj.

Czym są punkty lojalnościowe?

Za opłacone zamówienia na stronie www.pubquiz.pl/sklep każdy zarejestrowany użytkownik otrzyma jeden punkt lojalnościowy za jedną wydaną złotówkę. Za zebrane punkty użytkownik otrzymuje rabaty:

  • 210 zebranych punktów – rabat -25% 
  • 420 punktów – rabat -50%
  • 630 punktów – rabat -75%

Regulamin programu znajdziecie tutaj.

Czy mogę grać więcej niż raz w tygodniu?

No pewnie, nawet powinieneś/powinnaś 🙂 Każdego dnia czeka na Was inny zestaw pytań, także serdecznie zapraszamy do wszystkich lokali.

Co zrobić, aby zapisać się do Ligi PubQuiz?

Ruszył sezon 2023/2024! Początek rozgrywek: 26 listopada!

Zapisy trwają do 29 lutego 2024. Szczegółowych informacji szukajcie na specjalnej zakładce LIGI i naszym fanpage na Facebooku .

Chciałbym zorganizować PubQuiz w swoim lokalu, jak mogę to zrobić?

Zajrzyj do naszej zakładki “Quiz w Twoim lokalu”  – tam znajdziesz wszystkie szczegóły.

Chciałbym zorganizować jednorazowy PubQuiz dla naszej firmy - czy jest to możliwe?

Jak najbardziej, zajmujemy się organizacją eventów firmowych. Możemy zapewnić pytania ogólne lub spersonalizowane pod daną firmę. Po więcej szczegółów zajrzyj do zakładki “Quizy dla firm”

Kiedy PubQuiz zawita do mojego miasta?

Nie wiemy, z jakiego jesteś miasta, lecz jeżeli widzisz potencjał, aby PubQuiz pojawił się w Twoim mieście, to koniecznie daj nam o tym znać. Potrzebny jest tylko chętny lokal i właściwie możemy startować! 🙂

Czy można dołączyć do zespołu jako prowadzący?

Oczywiście że tak – od tego mamy specjalną zakładkę Rekrutacja – wypełnij formularz i zgłoś się do nas 🙂

Mam zażalenie do prowadzącego/obsługi/lokalu, gdzie to mogę zgłosić?

Napisz po prostu do nas na kontakt@pubquiz.pl i opisz problem – możesz być pewny/a, że Twój mail nie przejdzie bez echa 🙂 W skrajnym przypadkach możesz kontaktować się z menadżerami odpowiedzialnymi za dany region.

Czy mogę pisać pytania dla PubQuizu?

Jak najbardziej – zależy nam na różnorodności w pytaniach. Zgłoś się do nas na kontakt@pubquiz.pl, przedstaw siebie i swoje pomysły 🙂