Wszystko, co musisz wiedzieć o PubQuizie!

Na czym polega PubQuiz? To wyjątkowy, rozrywkowy teleturniej na żywo, w którym możesz grać ze swoja drużyną, świetnie się bawić i rywalizować o nagrody! Wykorzystaj swoją wiedzę lub intuicję i spędź miło czas ze znajomymi po pracy lub zajęciach!

Przekonaj się sam, czy PubQuiz to rozrywka idealna dla Ciebie i Twoich znajomych.
PubQuiz w skrócie to:

 • Quiz w pubie prowadzony na żywo, gdzie wiedza, ciekawostki i popkultura odgrywają główną rolę

 • Wydarzenie trwa przeważnie od 90 do 120 minut (wliczając przerwy)

 • Drużyny swoje odpowiedzi zapisują na arkuszach

 • Na każdym PubQuizie są przynajmniej 4 nagrody dla najlepszych ekip. Duża frekwencja = 5 nagród!

 • Aby zagrać musisz opłacić wpisowe u prowadzącego (15 pln/os) lub kupić bilet online (promocja dla grup od 3 osób!) Kup bilety 24H wcześniej i zapłać nawet 30% mniej!

MINIQUIZ: Jak sobie poradzisz z naszymi pytaniami?

Jakie pytania są na PubQuizie?

Doskonale wiemy, że dobry quiz musi być nie tylko odpowiednio poprowadzony, ale także zawierać ciekawe pytania. Dlatego do każdego zestawu pytań wkładamy całą masę ciekawostek i niesamowitych faktów, dzięki czemu każde pytanie pobudza ciekawość i wywołuje dyskusje w zespołach.

Jesteśmy mistrzami w zaskakiwaniu graczy interesującymi pytaniami. Na PubQuizie przyda się każda wiedza, zaczynając od tej z książek, po ciekawostki i historie z pierwszych stron gazet.

Przygotuj się na zgadywanie piosenek i filmów po fragmencie, poznawanie znanych osób po ich oczach i odpowiadanie na pytania z najróżniejszych dziedzin wiedzy.

 • Bank PKO przeniósł swój słynny oddział Rotunda do… metaverse?

 • Do znieczulania oka używano 150 lat temu kokainy?

 • John Snow to XIX-wieczny lekarz, który uratował Londyn przed rozwojem cholery dzięki m.in. browarowi na Polish street?

 • W Dolinie Pięciu Stawów wcale nie ma pięciu stawów, tylko sześć?

 • Wiesz, że Elvis nigdy nie zagrał poza Ameryką, ponieważ jego menedżer był nielegalnym imigrantem bez paszportu?

Chodząc na PubQuiz spędzisz czas ze swoimi znajomymi w emocjonujący sposób. Rywalizacja o nagrody i ciekawość odpowiedzi sprawi, że każdy z Was wyjdzie zadowolony ze spotkania. Zagraj ze znajomymi i przekonaj się, że przy PubQuizie wszyscy będziecie się świetnie bawić! Dowiedz się więcej również o Lidze Uniwersyteckiej oraz Ogólnopolskiej Lidze PubQuiz!

quiz na wydarzeniu pasibus pubquiz
festiwal dobrego piwa pubquiz
uczestnicy trzymają nagrody od sponsora za wygraną quizie

Na czym polega PubQuiz?

PubQuiz w trzech krokach!

 1. Zbierz drużynę, odpowiadaj na pytania i zgarniaj nagrody, w tym gotówkę i nagrody z baru (np. alkohol, vouchery)!
 2. Wpisowe do gry wynosi 13 lub 15 zł za osobę.
 3. Bilety możesz także kupić online z rabatami dla zespołów (już od 3 osób!)

 

Czym jest PubQuiz?

PubQuiz to gra drużynowa, która swoją formą przypomina popularne teleturnieje, jak „Milionerzy” czy „Jeden z dziesięciu”, a jej głównym założeniem jest odpowiadanie na pytania z różnych kategorii wiedzowych i zdobywanie nagród. W PubQuizie mogą wziąć udział wszyscy goście lokalu wraz ze znajomymi. KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ZASADACH PUBQUIZ!

1️⃣ W pierwszej części PubQuizu zadawane są pytania, na które drużyna udziela odpowiedzi na specjalnie przygotowanych kartach.

2️⃣ W drugiej części prowadzący podaje odpowiedzi, aby uczestnicy mogli porównać je ze swoimi. Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna otrzymuje 1 punkt, a za odpowiedź błędną lub jej brak – 0. Wygrywa drużyna, która uzyska najwięcej punktów ?

Oczywiście, jak w każdej grze, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, na przykład: gotówka, alkohol, czy voucher do wykorzystania w barze!
W PubQuizie wygrywają aż cztery drużyny!

Ostatnia nagroda jest przekazywana drużynie, która była najbliżej odpowiedzi w Dogrywce, a nie wygrała żadnej z pierwszych trzech nagród.

Uczestnicy
Liczba uczestników biorących udział w grze jest dowolna (lecz zależy od liczby miejsc w lokalu). Mogą to być pojedyncze osoby lub drużyny. Każda z drużyn wymyśla swoją nazwę oraz wybiera przedstawiciela, który w razie potrzeby jest łącznikiem pomiędzy prowadzącym a zespołem.

Rundy
Standardowy Quiz składa się z 9️⃣ dziewięciu kategorii po 5️⃣ pytań. Każda kategoria dotyczy innej dziedziny wiedzy.
Przykładowy zestaw kategorii to:
❓ wiedza ogólna (pytania dotyczyć mogą… wszystkiego, np. seriali telewizyjnych, sportu, polityki, wydarzeń ostatniego tygodnia),
❔ slajdy (z miastami, obrazami, celebrytami i inne),
❓ muzyka (po usłyszeniu fragmentu utworu należy podać jego tytuł),
❔ nauka (sprawdzian wiedzy i przegląd ciekawostek z historii, geografii, biologii i medycyny, fizyki, literatury itd.),
❓ inne (prawda czy fałsz, cytaty, kulinaria).

Dogrywka
Po zakończeniu głównej części Quizu, czyli po zaprezentowaniu wszystkich pytań z 9 kategorii, od razu będzie przeprowadzona dogrywka. Biorą w niej udział wszystkie drużyny i odpowiedź na pytanie jest drużynowa. Pytanie dogrywkowe będzie dotyczyło liczby, a drużyna, która będzie najbliżej odpowiedzi prawidłowej, wygrywa.

W przypadku, gdy w Quizie zasadniczym drużyny miały tyle samo punktów, wynik dogrywki rozstrzyga ich miejsce w tabeli. W ten sposób poznajemy 3 najlepsze drużyny!

Następnie z pozostałych drużyn, które brały udział w Quizie, a nie zdobyły nagród, system typuje drużynę, która była najbliżej odpowiedzi prawidłowej w dogrywce i to do niej trafia nagroda dodatkowa!