Ogólnopolska Liga PubQuiz 2022!

Zapisy do Ligi PubQuiz zakończyły się 25 lutego! W tym sezonie gra z nami 85 drużyn!

Na czym polega Liga PubQuiz?

Ogólnopolska Liga PubQuiz polega na kilkumiesięcznej rozgrywce pomiędzy drużynami z całej Polski! Najlepsze drużyny mogą wziąć udział w Wielkim Finale 🙂

W tym roku Finał Ligi PubQuiz odbędzie się w BYDGOSZCZY!

Rozgrywki trwają do 2 czerwca 2022 roku. O awansie przesądzi 15 najlepszych wyników.

Gra podzielona jest na dwie kategorie:

Kategoria Open

nieograniczona liczba osób w drużynie

AWANS: 20 drużyn

Kategoria Szóstek

maksymalnie 6 osób w drużynie

AWANS: 20 drużyn

Najważniejsze informacje

  • QUIZY DODATKOWE – każda z drużyn ma możliwość rozegrać 9 quizów poza lokalem, w którym się zapisała – każda gra musi być zgłoszona poprzez wysłanie maila na liga@pubquiz.pl z informacją o nazwie drużyny, mieście i miejscu quizu dodatkowego (maks. do godziny rozpoczęcia danej rozgrywki).
  • AWANS DO FINAŁU – w ogólnej punktacji bierzemy pod uwagę 15 najlepszych wyników ze wszystkich tygodni ligi. Przez cały okres trwania Ligi będziemy prezentować cząstkowe wyniki, które opierają się na średniej uzyskanej ze wszystkich rozegranych quizów, jednakże o awansie będzie decydować łączna suma punktów z 15 najlepszych gier.
  • DZIKA KARTA – jedna drużyna z kategorii Open i jedna z kategorii Szóstek ma szansę otrzymać tzw. dziką kartę i pojechać na finał! Pod uwagę brana jest liczba rozegranych quizów, a informację podamy wraz z publikacją ostatecznej tabeli na początku czerwca.
  • DODATKOWE NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH DRUŻYN – trzy drużyny z kat. Open i trzy z kat. Szóstek zostaną nagrodzone dodatkowymi nagrodami za uzyskanie największej liczby punktów po sezonie zasadniczym.

Miasta wyłączone z rozgrywek ligowych

Miasta, w których nie odbywa się liga: Szamotuły – Napoleon Cafe, Kwidzyn – Pub Piekło, Kostrzyn – Na Kole, Tarnów – Stowarzyszenie przepraszam, Świecie – Klubokawiarnia Kultura (OKSiR), Kurozwęki – Browar Popiel, Siechnice – Palce Lizać, Częstochowa – Teatr Nowy, Gorzów Wlkp. – Chillout, Szczytno – Ostatnia kropla, Wrocław – Gaj Chillout Bar, ForestBar, Polna Chillout Bar, Katowice – Woda Beach Bar.

Co z Ligą w przypadku obostrzeń epidemiologicznych związanych z koronawirusem?

W związku z dynamiczną i nieprzewidywalną sytuacją epidemiczną liczymy się z tym, że Liga może nie zostać rozegrana w całości. Chcielibyśmy, żeby warunki były jak najbardziej sprawiedliwe dla każdego i będziemy robić wszystko, aby doprowadzić rozgrywki do końca. Wierzymy, że to się uda! 🙂

Masz pytanie związane z Ligą? Napisz do Kasi!

Kasia Masełko