Ogólnopolska Liga PubQuiz - w sezonie 2019/2020 grają 102 drużyny!

Dowiedz się więcej i sprawdź jak dołączyć do corocznych rozgrywek, które zrzeszają fanów PubQuizu i dobrej zabawy z całej Polski!

Na czym polega Liga PubQuiz?

Ogólnopolska Liga PubQuiz polega na kilkumiesięcznej rozgrywce pomiędzy drużynami z całej Polski! Najlepsze drużyny mogą wziąć udział w Wielkim Finale 🙂

Liga rozpoczyna się 24 listopada 2019 roku i trwa do 28 maja 2020 roku. Obejmuje 27 tygodni rozgrywek, podczas których drużyny muszą rozegrać minimum 20 Quizów, z czego 17 w lokalu, w którym postanowiły się zapisać.

Gra podzielona jest na dwie kategorie:

Kategoria Open

nieograniczona liczba osób w drużynie

Kategoria Szóstek

maksymalnie 6 osób w drużynie

Krok po kroku co należy zrobić oraz o czym pamiętać

 • Zgłoś swój udział u Prowadzącego PubQuiz – wybieracie jeden lokal, który będzie nazywany lokalem domowym. Będziecie musieli rozegrać tam minimum 17 quizów.
 • Przy zapisie podajcie imię, nazwisko oraz adres e-mail kapitana drużyny. Konieczne jest także uiszczenie opłaty wpisowej za każdego uczestnika (szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie Ligi PubQuiz).
 • Kiedy otrzymamy od Prowadzących Wasze dane prześlemy Wam formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić niezwłocznie po otrzymaniu.
 • Każda z drużyn ma możliwość rozegrać 10 quizów poza lokalem w którym się zapisała – każda gra musi być zgłoszona poprzez wysłanie maila na liga@pubquiz.pl z informacją o nazwie drużyny, mieście i miejscu quizu dodatkowego.
 • W ogólnej punktacji bierzemy pod uwagę 20 najlepszych wyników z wszystkich tygodni ligi (może to być 15 najlepszych wyników z lokalu domowego i 5 z puli quizów dodatkowych, ważne jest zachowanie minimalnej liczby quizów rozegranych w swoim lokalu!).
 • Przez cały okres trwania Ligi będziemy prezentować cząstkowe wyniki, które opierają się na średniej uzyskanej z wszystkich rozegranych quizów, jednakże o awansie będzie decydować łączna suma punktów z 20 najlepszych gier.
 • Wyniki prezentujemy na grupie Najlepsi PubQuizowicze na Facebooku.

Korzyści z udziału w Lidze

 • WYSOKIE NAGRODY W FINALE! – w każdej z kategorii wygrywa nawet 10 drużyn.
 • WIELKI FINAŁ – czerwiec 2020, rywalizacja pomiędzy uczestnikami z całej Polski, możliwość rozmowy z innymi uczestnikami Ligi, a także z Prowadzącymi z innych miast.
 • ZAPISY TRWAJĄ DO STYCZNIA – poprzednie wyniki mogą zostać uwzględnione w głównej tabeli jeśli jest możliwość odtworzenia punktacji z wcześniejszych tygodni (m.in. zgadza się liczba osób i graliście pod taką samą nazwą drużyny w jednym lokalu, który wybierzecie na swój domowy).
 • DZIKA KARTA – jedna drużyna z kategorii Open i jedna z kategorii Szóstek ma szansę otrzymać tzw. dziką kartę i pojechać na finał! Pod uwagę brana jest liczba rozegranych quizów, a informację podamy wraz z publikacją ostatecznej tabeli na początku czerwca.
 • DODATKOWE NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH DRUŻYN – trzy drużyny z kat. Open i trzy z kat. Szóstek zostaną nagrodzone za uzyskanie największej liczby punktów po sezonie zasadniczym.
 • COTYGODNIOWA OKAZJA DO DOBREJ ZABAWY I SPĘDZENIA CZASU ZE ZNAJOMYMI – a jest to według nas bezcenny czas.

Co oznacza, że lokal jest partnerem ligi?

Partnerem Ligi zostaje lokal, który podejmuje się wspólnie z nami promować ligowe rozgrywki. Nie oznacza to jednak, że w lokalu niepartnerskim nie możecie zapisać się do Ligi! Jedyną różnicą jest kwota wpisowego za osobę. Szczegółowe informacje podane są w Regulaminie Ligi.

Lista tegorocznych partnerów:

BIELSKO-BIAŁA: Klub Miasto; BYDGOSZCZ: Cybermachina, Pub Kubryk; GDAŃSK: Cybermachina, Green Club, Grill Bar Merc, MK Bowling; GDYNIA: Cybermachina, Kandelabry; GLIWICE: Ministerstwo Śledzia i Wódki, Dobry Zbeer; KATOWICE: Panorama, ToTu Pub&Pizza; KRAKÓW: B4, Domówka, Gwarek/Zaścianek, MR Vavelsky, Zaginiony Świat, Żaczek; ŁÓDŹ: Klubopiwiarnia, Pub Biblioteka, Tawerna Sesja, The Eclipse Inn, Z Innej Beczki; OLSZTYN: Piwiarnia Warka; PIŁA: Piwosfera; POZNAŃ: Academic Pub, Cybermachina, Dram Explorers Bar, Lot Chmiela, Ministerstwo Śledzia i Wódki, Pub 56, Wściekły Chmiel; RZESZÓW: Cybermachina, Hokus Pokus; SZCZECIN: Bar Czysty, Cybermachina; TORUŃ: Cybermachina; WARSZAWA: Gram, Klub No.22, Pizza Hut Gruba Kaśka, Qufel Beer Park, The Taps; WROCŁAW: AR-Bar, Czasoprzestrzeń, Fuga Mundi, Lewitacja, Pizza Hut Berg, Remont Bar; ZIELONA GÓRA: Barcelona Sport Pub

 

Miasta, w których nie odbywa się liga: Biskupiec, Kwidzyn, Kostrzyn nad Odrą, Gdańsk – Officyna Vinegre, Szamotuły, Ełk, Słupsk, Świecie, Tarnów.

Masz pytanie związane z Ligą? Napisz do Kasi!

Kasia Wojtkowiak